عمارت هشت بهشت

عمارت هشت بهشت در اصفهان

عمارت هشت بهشت یکی از عمارتهای تاریخی موجود در شهر اصفهان و ساخته شده در دوران صفویان است. از کلیه کاخهای باصفا و کلاه‌ فرنگیهایی که در این دوره در کنار چهارباغ احداث شده بود فقط کاخ هشت بهشت باقی مانده‌است.

بخش مرکزی کاخ به صورت چهار صفه ساخته شده و ایوان آن رو به شمال است. سقفی که بر فراز این بنای ۴ صفه استوار است پوشیده از مقرنس های گچی خوش رنگ و خوش طرح است.

اتاقهای طبقه اول در چهار گوشه عمارت تزئیناتی از گچبری و نقاشی دارند. در طبقه دوم عمارت نیز مجموعه ای از رواقها و اتاقها و طاقها و پنجره ها بر زیبایی آن می افزایند. این طبقه به راهروها و اتاقهای متعددی تقسیم شده که هر یک تزئینات خاصی دارند. در برخی حوض آب و در بعضی بخاریهای دیواری تعبیه شده‌اند. دیوارها را نیز آینه‌های فراوان می پوشانیده اند. تمام سقفهای کاخ را نیز موزاییکهای بسیار عالی پوشانیده و دالانها و غلام گردشهای بسیار زیبا و هماهنگ، آنها را احاطه کرده اند.

آنچه در این عمارت حائز اهمیت است ارتباطی است که میان فضاها و قسمتهای مختلف آن پدید آمده است. این ارتباط باعث شده تا این عمارت در عین تنوع و گوناگونی و تعدد فضا از وحدت و یکپارچگی و تزئینات قابل توجه برخوردار شود.

هتل توریست اصفهان با کادری مجرب آماده خدمت رسانی به شما مهمانان عزیز می باشد. امیدواریم از اقامت خود در این هتل رضایت داشته باشید.

تعرفه  رزرو اتاق در هتل را از منوی مربوطه مشاهده نمایید.